Lewandowski znów zachwyca. Niesamowity wyczyn Polaka

· Autor:

Za nami przedostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Awans do fazy pucharowej przypieczętował wczoraj (27.11.) Bayern Monachium, który pokonał Benficę Lizbona 5:1. Dwa gole strzelił Robben, a dwa kolejne dorzucił Lewandowski.

Portugalczycy przyjechali do Niemiec z marzeniem o sprawieniu niespodzianki. Wszak wszyscy od tygodni mówią o monachijskim kryzysie (słaba gra, marne wyniki, duża strata do Borussii Dortmund w tabeli ligowej, nieciekawe widoki na osiągnięcie zadowalającego rezultatu w Lidze Mistrzów) i zmianie szkoleniowca (coraz częściej niemieckie media informują o rezygnacji Kovaca z funkcji trenera Bayernu Monachium).

Tymczasem będący niby w tarapatach Bayern już w pierwszej połowie zdominował rywala, prowadząc 3:0 (dwa gole Arjena Robbena i jeden Roberta Lewandowskiego) i wygrywając całe spotkanie 5:1 (gola dla Benfiki zdobył Gedson Fernandes. Na listę strzelców Bayernu wpisał się ponownie Lewandowski i Franck Ribery).

Jubileuszowy gol Lewandowskiego

Dla Roberta Lewandowskiego gol z 36. minuty był jego 50. trafieniem w Lidze Mistrzów. Tym samym dogonił swojego idola z dzieciństwa Thierry'ego Henry'ego.

Polak zostawił francuską legendę za plecami strzelając Benfice kolejnego gola. Teraz na swoim koncie ma już 51. trafień i goni następną gwiazdę piłki nożnej z minionych lat - Ruuda van Nistelrooya (56 goli w Lidze Mistrzów).

Dzięki swoim osiągnięciom Polak stał się trzecim najszybszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który w 77. meczach Champions League zdobył 51. goli.

„Lewy” prowadzi również w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Polak ma na swoim koncie sześć trafień. Po pięć bramek zdobyli Edin Dzeko i Lionel Mesi. Gwiazda Barcelony może poprawić swój dorobek w dzisiejszym meczu, w którym jego zespół zmierzy się na wyjeździe z PSV Eindhoven.

Bayern Monachium – Benfica Lizbona (5:1)

13’ – Arjen Robben,

30’ – Arjen Robben,

36’ – Robert Lewandowski,

46’ – Gedson Fernandes,

51’ – Robert Lewandowski,

76’ – Franck Ribery.

Zdjęcia: pixabay.com, autor: drischdi