Netflix od listopada z nowym planem w Niemczech. Miesięcznie tylko 4,99 euro, ale jest haczyk
Od pewnego czasu pojawiały się spekulacje odnośnie nowego planu Netflixa w Niemczech, tym razem z reklamami. Okazuje się, że już w listopadzie będzie można wybrać nowy model subskrypcji.Nowa, znacznie tańsza opcja, będzie kosztować tylko 4,99 euro miesięcznie, jednak konsumenci będą musieli pogodzić się z reklamami, a także mniejszą liczbą dostępnych filmów i seriali. Nowy plan dostępny będzie w dwunastu krajach, w tym w Niemczech, od początku listopada.
Abonament podstawowy z reklamami
Netflix zaoferuje klientom cztery plany subskrypcyjne:
- abonament z reklamami za 4,99 euro miesięcznie;
- pakiet Basic za 7,99 euro miesięcznie (rozdzielczość 720p, tylko jedno urządzenie);
- pakiet Standard za 12,99 euro miesięcznie (rozdzielczość Full HD, maksymalnie dwa urządzenia);
- abonament Premium za 17,99 euro miesięcznie (rozdzielczość 4K, aż do czterech urządzeń).
Nowy pakiet z reklamami będzie dostępny dla wszystkich użytkowników, jednak będą z nim związane pewne niedogodności. W czasie godziny będzie pojawiać się od czterech do pięciu minut reklam, zarówno przed oglądaniem danej produkcji, jak i w jej trakcie. W pozostałych pakietach wciąż nie będzie reklam. W abonamencie z reklamami nie będzie także funkcji pobierania filmów i seriali, a liczba produkcji będzie ograniczona. Obecnie nie wiadomo, ile i jakich dokładnie treści będzie brakować w nowym wariancie.
Źródło: n-tv.de / Zdjęcie: oasisamuel | Depositphotos.com
