Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Niemcy chcą postawić Polakom pomnik

Avatar użytkownika Michalina
W centrum Berlina stoją już trzy pomniki poświęcone ofiarom III Rzeszy: pomordowanym Żydom, homoseksualistom i Romom. Wkrótce może powstać kolejny – poświęcony pomordowanym Polakom. Pod pomysłem powstania monumentu podpisało się wielu znanych niemieckich polityków. Pismo ma zostać przekazane posłom do Bundestagu.

W Berlinie zrodził się pomysł zbudowania pomnika poświęconego pomordowanym w czasie II wojny światowej Polakom.

Niemcy chcą uczcić pamięć pomordowanych Polaków

Pod inicjatywą powstania pomnika podpisuje się coraz więcej znanych niemieckich polityków. Niebawem pismo z pomysłem stworzenia miejsca pamięci zostanie przekazane posłom do Bundestagu.

Projektem zarządza i go koordynuje były szef Federalnego Urzędu Budownictwa i Planowania Przestrzennego, a także emerytowany urbanista, Florian Mausbach, który znalazł nawet idealne miejsce, w którym mógłby stanąć pomnik.

Mausbach chce, by monument stanął w centrum Berlina na Askanischer Platz. W tym miejscu ma powstać także muzeum wypędzonych.

Kiedy powstanie pomnik?

Zapewne za kilka, a może nawet kilkanaście lat. Monument pomordowanych Żydów powstał 15 lat…

Zdjęcie: pixabay.com, autor: noxoss

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się