Zarejestruj sięZaloguj się
Dodaj ofertę pracyDodaj ofertę szukam pracyDodaj ogłoszenie drobne
Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak MyPolacy.de zastrzeżony zgodnie z decyzją EUIPO o numerze EUIPO 017995157
< Wróć do strony głównej

Niemieckie miasta chcą wypłacić pracownikom jednorazową premię. Sprawdź, czy skorzystasz

Avatar użytkownika Michalina
Wiele miast w środkowych Niemczech chce wypłacić premię pracownikom miejskim za ich zaangażowanie w pracę, w czasie epidemii koronawirusa. Premia ma być jednorazowa, wolna od podatku i składek na ubezpieczenie społeczne.

Miasta w środkowych Niemczech chcą wypłacić premię w wysokości do 1500 euro pracownikom miejskim (m.in. pracownikom służby zdrowia i pracownikom miejskiej służby bezpieczeństwa) za ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki, w czasie epidemii koronawirusa. Premia ma być jednorazowa, wolna od podatku i składek na ubezpieczenie społeczne (zadbało o to Ministerstwo Finansów Niemiec). Wypłata premii planowana jest m.in. w Dreźnie, Chemnitz, Magdeburgu, Lipsku, Erfurcie i Dessau-Rosslau.

Premie nie zostały jeszcze zatwierdzone. Wyjątkiem jest Jena, gdzie pieniądze już trafiły do pracowników

W Lipsku wypłata premii o łącznej wysokości 325 000 euro nie została jeszcze zatwierdzona przez radę miasta. Ma to nastąpić 16 września. Z kolei w Dreźnie i Chemnitz opracowywane są szczegóły wypłat bonifikat.

Według władz miasta Jena omawiana premia został już wypłacona 121 pracownikom administracji miejskiej i spółkom komunalnym.

Niemieckie miasta mogą wypłacać premie od 1 marca 2020 roku do 31 grudnia 2020. O przyznaniu lub nie i wysokości ewentualnej premii decydują indywidualnie władze poszczególnych miast.

Przeczytaj także:

> Miganie długimi światłami. Kiedy w Niemczech jest dozwolone?

Zdjęcie: 123rf.com, dolgachov

Szukasz więcej informacji?
Zobacz więcej osóbJeśli chcesz dołączyć do społeczności MyPolacy.de i wejść w interakcję z innymi użytkownikami,
nie czekaj ani minuty.
Zaloguj sięZarejestruj się