Orkiestra gra!
W Polsce i na całym świecie ruszył XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po raz 21 w ogóle, ale po raz pierwszy w historii działalności pieniądze zbierane są nie tylko dla dzieci, ale również na opiekę medyczną dla seniorów. Hasło tegorocznego finału WOŚP brzmi "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów", fundacja podnosi zamiatany Polsce "pod dywan" problem opieki geriatrycznej. W Polsce jest tylko 35 oddziałów geriatrycznych, to jest 750 łóżek (!). W całym kraju pracuje ok. 250 specjalistów geriatrii. Tymczasem ludzie starzy stanowią 13% społeczeństwa i każdego roku jest ich więcej.
W ramach Finału - jak co roku odbędą się koncerty, pokazy, spotkania, różnorakie imprezy. O godz. 20 punktem kulminacyjnym będą pokazy fajerwerków ”Światełko do nieba”.