"Polska w szkole"
Staraniem Deutsches Polen-Institut w Darmstad powstał pierwszy w Niemczech portal internetowy dla szkół poświęcony Polsce.
Portal "Polska w szkole” ma ułatwić dostęp niemieckich nauczycieli i uczniów do wiedzy o Polsce, a projekt skonstruowany jest w taki sposób aby w jak najciekawszy sposób przekazywać potrzebne informacje. Autorzy projektu mówią, że platforma będzie na bieżąco rozbudowywana i uzupełniana nowymi materiałami. Przewidywany okres opracowania ostatecznej formuły to najbliższe 2-3 lata, przy aktywnym współudziale korzystających z portalu.
http://www.poleninderschule.de/