Pracownicy Amazon zastrajkowali
W najgorętszym dla handlu okresie roku pracownicy firmy Amazon, rozpoczęli w Niemczech kilkudniowy strajk.
Strajk zorganizował związek zawodowy Ver.di, domagając się poprawy warunków pracy i wyższych wynagrodzeń. Przedstawiciele amerykańskiego potentata, nie chcą zgodzić się na ustępstwa, twierdząc, że pracownicy w Niemczech zarabiają więcej niż średnia krajowa w tym sektorze. Związkowcy podają, że w proteście uczestniczy 1800 spośród 9000 zatrudnionych. Strajk ma potrwać kilka dni. Przedstawiciele firmy przekonują,ze wszystkie zamówione przesyłki dotrą na czas do adresatów. Niemiecki rynek jest drugim największym odbiorcą, po amerykańskim.