Rekordowe zwycięstwo! Polonia Monachium wygrywa 18:1

· Autor:
Oficjalne statystyki meczu Tak się zaczął ten piękny dzień :DPolonia Monachium po rekordowym zwycięstwie przeciw FC Dreistern NTZ tej akcji bramka nie padła.. chyba....Pierwsza druzyna SV Polonia München
UdostępnijMessengerWhatsapp
Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na:

Niesamowity wynik zawodników polskiej drużyny ze stolicy Bawarii. Słowiańska drużyna (poza Polakami grają też Słowacy i Ślązacy) pokonała w meczu monachijskiej klasy A 2. drużynę FC Dreistern NT 18 do 1. Tak, to nie chochlik drukarski. Słabość przeciwnika nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla naszej reprezentacji. Tak nie wolno! I to w 25. rocznicę podpisania aktu o współpracy polsko-niemieckiej!

Naprawdę trzeba się sporo nabiegać by w 90 minut strzelić aż osiemnaście bramek. Tyle to osiemnaście nieprzypadkowo wybranych znaków graficznych: !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wkleiłem je, aby uzmysłowić ile trzeba się nabiegać, by zdobyć osiemnaście goli. Każdy wykrzyknik to dużo biegania.Brawo chłopaki!

Drużyna prowadzona przez słowackiego trenera Michala Timko rozpoczęła mecz z impetem i już po 17 minutach prowadziła 3:0. Jako pierwsi na listę strzelców zapisali się najbardziej doświadczeni zawodnicy Marcin Antonik - alias Tuti (dwie) i Adam Matuszak, znany kibicom jako Siwy. Obaj występują w Polonii już od ośmiu lat i wyrastają na prawdziwe ikony klubu.

Proszę wybaczyć, że nie będę się wdawał w szczegóły i po prostu ograniczę się do wymienienia strzelców bramek. Już w pierwszej połowie miałem wrażenie, że zabraknie mi miejsca w notatniku. W pierwszej odsłonie na listę strzelców wpisali się jeszcze: Daniel Pisarek (dwie bramki), Miroslav Slicho, Damian Walkowiak i Kamil Mastela. Gdzieś pomiędzy naszymi golami honorowe trafienie dla gości zdobył Daniel Friedrichs. 8:1 do przerwy i kibice w dobrych nastrojach mogli udać się ugasić pragnienie w przyklubowej restauracji.

Po przerwie na listę strzelców dopisali się: Kamil Mastela (jeszcze dwie), Daniel Pisarek (podobnie jak Kamil uzupełniając hattrick), grający trener Michal Timko, Tomasz Janowski, Miroslav Slicho i Sebastian Solowiej. Marcin Antonik zapatrzył się chyba na numer swojej koszulki (87) i dołożył w drugiej połowie jeszcze trzy trafienia. Pięć bramek w jednym meczu zawodnika, który niedawno grał w pomocy lub nawet obronie robi wrażenie. Co na to jego wcześniejsi trenerzy? Daniel? Zdzichu?

Po meczu jak można się spodziewać radość drużyny przemieszana z nutką niedowierzania nie miała końca. Emocje udało nam się opanować – lub raczej schłodzić -  dopiero przy stoliku w ogródku knajpy U Aloisiusa na naszym obiekcie, łącząc słowiańską krew z najbardziej tradycyjnym bawarskim trunkiem i dając wyraz naszemu zrozumieniu słowa „integracja”.

Dzięki trzem punktom nasza drużyna przesunęła się na trzecie tabeli i ma wszelkie szanse, by awansować i po dwóch latach banicji powrócić do klasy okręgowej.

Bramki: Marcin Antonik (5), Daniel Pisarek (3), Kamil Mastela (3), Miroslav Slicho (2), Adam Matuszak, Damian Walkowiak, Michal Timko, Tomasz Janowski i w końcu Sebastian Solowiej (ufff..!).

Poza tym grali i jakimś cudem nie strzelili gola: Stanisław Kołodziej, Damian Gardziel, Adrian Hippe i Paweł Koszela.

Trener: Michal Timko

PS. Obok, na sztucznym boisku odbywał się codwutygodniowy trening naszch Orlików (reprezentacja juniorów w wieku 10 do 12 lat), którzy z niedowierzaniem przyjmowali inforamcje o kolejnych trafieniach starszych członków Polonii. Mamy nadzieje, że za kilka lat Ci młodzi chłopaki wzmocnią pierwszą drużynę.

Zapraszamy do klubu i na treningi zawodników, którzy lubią twardą rywalizację oraz takich, którzy chcą się tylko trochę poruszać i po treningu ugasić pragnienie w naszym przemiłym towarzystie ;)

Dane kontaktowe i informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na profilu naszego klubu na portalu mypolacy.de, któremu dziękujemy, że objął nasze stowarzyszenie patronatem medialnym.

Aplikacja MyPolacy.de
UdostępnijMessengerWhatsapp
Bądź na bieżąco. Obserwuj nas na:
München, ostatnio online:
Wybraliśmy dla Ciebie