Volkswagen rozbija płacowy bank. Drugi raz wypłacił pracownikom premię koronową
Pracownicy giganta motoryzacyjnego Volkswagen po raz kolejny otrzymali znakomitą informację. Potentat rynkowy podjął decyzję o wypłacie ponad 120 tysiącom pracowników "premii koronowej". Dodatkowe pieniądze wraz z wynagrodzeniem za luty otrzymają również studenci i praktykanci.Pandemia koronawirusa w pewnym momencie w istotny sposób wpłynęła na działalność Volkswagena. Z powodu braku półprzewodników w fabrykach produkcja została ograniczona, jednak obecnie jest ona na poziomie sprzed pandemii. To, wraz z dobrymi wynikami finansowymi sprawia, że pracownicy ponownie otrzymają dodatkowe pieniądze.
Pracownicy Volkswagena otrzymają kolejną premię
Rada zakładowa i kierownictwo firmy we wtorek poinformowali, że pracownicy Volkswagena w Niemczech otrzymają kolejną premię koronową w wysokości po 500 euro.
Kwota ta nie będzie opodatkowana i obarczona cłem, a na konta wszystkich zatrudnionych zostanie wypłacona w wartości netto. Wszyscy, którym przysługuje premia otrzymają ją wraz z wynagrodzeniem za luty.
Praktykanci i młodzi profesjonaliści, wykonujący swoje obowiązki w ramach kształcenia akademickiego otrzymają z kolei po 300 euro. Już w ubiegłym roku Volkswagen przyznał pomoc finansową w wysokości do 1000 euro na osobę. Obecne rozporządzenie dotyczy około 120 tysięcy pracowników w sześciu zachodnioniemieckich fabrykach VW oraz w dziale usług finansowych.
W dalszym ciągu trwają negocjacje na temat regularnej premii taryfowej dla wszystkich pracowników potentata na rynku motoryzacyjnym.
W ostatnim czasie firma straciła sporo środków z powodu przedłużających się problemów z dostawą chipów i półprzewodników. Po najbliższej Wielkanocy firma planuje ponadto zrezygnować z większości nocnych zmian w głównym zakładzie w Wolfsburgu.
Źródło: t-online.de / Zdjęcie: depositphotos.com, autor: blinow61
